IUMUN 2014 Witness The History (Tarihe Tanık Olun)

IUMUN 2014  Witness The History
Model United Nations also Model UN or MUN is a conference similar to the United Nations in which students participate as delegates to various UN Committees. Participants research and formulate political positions based on the actual policies of the countries they represent.
About 300 students from 24 countries and 144 university attended the opening ceremony of the first edition of IUMUN, the Model United Nations of Istanbul Unıversity.  The event  took place in Istanbul University Congress and Culture Center. Esenyurt district governor Ekrem İnci gave a inspiring speech for the Turkish members of IUMUN organization team and delegates. After Ekrem İnci, Prof. Dr. Emrah CENGİZ (Dean of Faculty of Political Sciences) made a speech, General Director Esad Buğra Aydın present himself  and Secretary General Göksenin Güngör managed a great oppening speech and officially oppenned the IUMUN 2014.

 

IUMUN 2014 Tarihe Tanık Olun
Model Birleşmiş Milletler (MUN) Birleşmiş Milletler’in bir simulasyonudur. Bu konferans süresince katılımcılar BM ülkelerinin delegeleri gibi davranırlar ve farklı konuları baz alan komitelerde ülkelerinin çıkarlarını savunurlar. katılımcılar bu konferansta kendi ülkelerinin politikalarından yararlanır, ülkeler arası ittifaklar kurarlar.
24 ülke ve 144 üniversiteden gelen yaklaşık 300 katılımcı 1. IUMUN’un, Istanbul Üniversitesi Model Birleşmiş Milletler’in açılış seramonisine katıldılar. Açılış Istanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde yapıldı. Açılışa katılan konuşmacılar arasında Esenyurt Kaymakamı Ekrem Incı, IUMUN’un Türk katılımcıları için çok önemli ve moral verici bir konuşma yaptı. Kaymakam Inci’nin ardından Siyasal Bilgiler Fakültesi dekanı Prof. Dr. Emrah Cengiz konuşmasını yaptı. Sonrasında Genel Direktör Buğra Aydın kendisini ve organizasyon ekibini tanıttı. ardından Genel Sekreter (Başkan) Göksenin Güngör çok güzel bir konuşma yaptı ve ardından 5 gün sürecek olan IUMUN 2014’ü resmi olarak başlattı.

06 Ağustos 2014
3308 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Merkez Kampüsü
34452 Beyazıt/Fatih-İstanbul
Tel: 0 (212) 440 00 00