2015-2016 Güz Yarıyılı Kayıtları Hakkında

KAYITLARDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR ve İLGİLİ DOSYALAR

Bu duyuruda yer alan tüm belgeleri yüklemek için aşağıdaki linke tıklayınız:
2015-2016 Güz Yarıyılı kayıtları ile ilgili duyuru

SBF Lisans Müfredat 2014-2015 ve Sonrası

Iİşletme Böl. 2014-2015 Ders Lis-
KY Program-2014-2015 Ders Lis
UA Program-2014-2015 Ders Lis.

SBF Lisans Müfredat 2011-2012 ve Sonrası

İşletme Bölümü Müfredat
Kamu Yönetimi Bölümü Müfredat
Uluslararası İlişkiler Bölümü Müfredat

İNTİBAK DERSLERİ

2013-2014 İşletme İntibak Dresleri
2013-2014 Kamu Yönetimi intibak Dersleri
2013-2014 Uluslararası İliş.İntibak Dersleri

DERS PROGRAMI

2015-2016-Güz-Dönemi-Ders-Programı

AKADEMİK TAKVİM
2015-2016_ÖNLİSANS-LİSANS-AYRINTILI-SON

KAYITLARDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

KAYITLARDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

KAYITLARDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Aşağıda özetlenmiş olan kurallar yalnızca kayıt döneminin sorunsuz geçmesi için öğrencilerimizi bilgilendirmeye yönelik olup, İstanbul Üniversitesi Önlisans ve Lisans Yönetmeliğine göre hazırlanmıştır.

1- AGNO’SU < 1.8 OLAN ÖĞRENCİLER YENİ ZORUNLU DERS ALAMAZ, ANCAK BİR ÜST DÖNEMDEN SEÇMELİ DERS ALABİLİRLER. DAHA ÖNCE BAŞARISIZ YA DA KOŞULLU BAŞARILI OLDUKLARI DERSLERDEN, İÇİNDE BULUNDUKLARI DÖNEMDE AÇILANLARDAN (FF) VE (FD) HARF NOTU ALDIKLARI DERSLERİ ZORUNLU OLARAK, (DD) VE (DC) HARF NOTU ALDIKLARI DERSLERİ İSTERLERSE TEKRARLARLAR (YÖNETMELİK MADDE 23 (2)).

2- MÜFREDATTAKİ DERSLERDE DEĞİŞİK OLMASI (DERSİN KALDIRILMASI, KREDİSİ YA DA AKTS’NİN DEĞİŞMESİ, DÖNEMİNİN DEĞİŞTİRİLMESİ, ADININ DEĞİŞTİRİLMESİ VB.) DURUMUNDA İLGİLİ DERSİ ÖNCEDEN ALMIŞ VE BAŞARISIZ YA DA KOŞULLU GEÇMİŞ ÖĞRENCİLER İÇİN İLGİLİ BÖLÜM KURULUNUN İNTİBAK KARARLARI UYGULANIR. İNTİBAK KARARLARINA UYGUN OLARAK DERS SEÇİMİNİN GERÇEKLEŞTİRİLMESİNE DİKKAT EDİNİZ

3- SEÇİLEN DERS/DERSLER KAYIT DÖNEMİ BİTTİKTEN SONRA İPTAL EDİLEMEZ.

4 – ÖĞRENCİ SEÇTİĞİ SEÇMELİ DERSTEN BAŞARILI OLMAZSA DERSİ GELECEK YIL TEKRAR ALIR ya da EŞ AKTS’YE – KREDİYE SAHİP BAŞKA BİR SEÇMELİ DERS İLE DEĞİŞTİREBİLİR (EĞER EŞ AKTS’YE -KREDİYE SAHİP BİR DERS İLGİLİ DÖNEMDE MEVCUTSA).

5 – ÖĞRENCİLER DERS PROGRAMINI DİKKATE ALARAK DERS SEÇİMLERİNİ YAPMALIDIRLAR. DERS ÇAKIŞMALARININ OLMASI DERSİ İLK KEZ ALACAKLAR İÇİN DEVAMSIZLIK SORUNUNU ORTAYA ÇIKARACAĞINDAN ÖĞRENCİLERİN BU KONUYA GEREKEN ÖZENİ GÖSTERMELERİ GEREKMEKTEDİR. BU DURUM ÇİFT ANADAL / YAN DAL YAPAN ÖĞRENCİLERİ İÇİN DE GEÇERLİDİR.

6 – KAYIT DÖNEMİ VE EKLE/KALDIR HAFTASI BİTENE KADAR ÖĞRENCİLER OTOMASYON SİSTEMİNİ DÜZENLİ OLARAK TAKİP ETMEK VE DANIŞMANI İLE İLETİŞİM İÇİNDE OLMAKLA YÜKÜMLÜDÜR.

7- KAYIT DÖNEMİ VE EKLE/KALDIR HAFTASI BİTENE KADAR DANIŞMANLARIN OTOMASYON SİSTEMİNİ DÜZENLİ OLARAK TAKİP ETMELERİ ve ÖĞRENCİLERİ DOĞRU YÖNLENDİRMELERİ KAYIT DÖNEMİNİN SORUNSUZ GEÇMESİ AÇISINDAN ÖNEMLİDİR.

8- KAYIT DÖNEMİ VE EKLE/KALDIR HAFTASI BİTTİKTEN SONRA SEÇMELİ DERSLERDE DEĞİŞİKLİK YAPILAMAZ.(DERS YKK İLE AÇILMADIĞI ZAMAN DEĞİŞTİRİLEBİLİR.)

9- KAYIT DÖNEMİ VE EKLE/KALDIR HAFTASI BİTTİKTEN SONRA, DANIŞMAN HATASI NEDENİYLE YANLIŞ SEÇİM YAPILMASI DURUMUNDA, DANIŞMANIN YAZILI OLARAK DURUMU ÖĞRENCİ BÜROSUNA BİLDİRMESİ GEREKLİDİR. DANIŞMANDAN GELEN DÜZELTME İSTEĞİ YÖNETİM KURULU TARAFINDAN UYGUN GÖRÜLDÜĞÜ TAKTİRDE ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI’NA BİLDİRİLECEKTİR.

10- ÖĞRENCİLER KAYIT DÖNEMİNİ İZLEYEN 1 HAFTA İÇİNDE DERS SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ BELGEYİ İMZALAYARAK ÖĞRENCİ BÜROSUNA TESLİM ETMELİDİR.

 11– DERS SEÇİMİ YAPTIKTAN VE DANIŞMAN ONAYINDAN SONRA HARÇ BORCU OLAN ÖĞRENCİLER HALKBANKASINA HARÇ BORÇLARINI YATIRMAK ZORUNDADIRLAR AKSİ TAKTİRDE DERS KAYITLARI TAMAMLANMAYACAKTIR.

12- KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİNİN BELİRLENEN VE DUYURULAN SÜRELERDE YAPILMASI GEREKMEKTEDİR.AKSİ TAKDİRDE İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS EĞİTİM VE ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ’NİN İLGİLİ MADDELERİNE GÖRE KATKI PAYI/ÖĞRENİM ÜCRETİ YATIRMAYAN ÖĞRENCİLER, O YARIYIL/YIL İÇİN ÖĞRENCİLİK HAKLARINDAN YARARLANAMAYACAKLARDIR.

KAYIT YENİLEME DÖNEMİNDE MAZERETİ NEDENİYLE KAYIT YENİLEME İŞLEMİNİ YAPAMAMIŞ ÖĞRENCİLERİN KAYIT YENİLEME TALEPLERİ ANCAK BELGELENEBİLİR MAZERETİ BULUNANLAR VE DERSE DEVAM KOŞULUNU YERİNE GETİRME OLANAĞI OLANLAR İÇİN ELE ALINACAKTIR.

13- SEÇİMLİK DERSLER İÇİN YÖNETİM KURULU KARARI İLE KONTENJAN VERİLMİŞTİR. SEÇİMLİK DERSLERİN KONTENJANLARI ÖĞRENCİ OTOMASYON PROGRAMINA TANITILMIŞTIR. SEÇMELİ DERSLERLE İLGİLİ SEÇİMLERİNİZİ KONTENJAN DAHİLİNDE YAPABİLİRSİNİZ.

14- FAKÜLTEMİZDE 2013/2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA 2010 GİRİŞLİ VE ÖNCESİNDEKİ ÖĞRENCİLERE İNTİBAK İŞLEMLERİ YAPILMIŞTIR. İNTİBAKTAN DOLAYI ALMANIZ GEREKEN DERSLER DERS SEÇME EKRANINA ÇIKMADIĞI DURUMLARDA (KONTENJANIN DOLMASI HARİÇ) DERS SEÇME İŞLEMLERİNİN YAPILDIĞI DÖNEMLERDE ÖĞRENCİ BÜROSUNA YAZILI VEYA SÖZLÜ OLARAK BAŞVURUDA BULUNMANIZ GEREKMEKTEDİR.

15– FAKÜLTE YÖNETİM KURULUNUN 11.02.2014 TARİH VE GÜNDEM 6 KARARI İLE FAKÜLTEMİZ SON SINIF ÖĞRENCİLERİNİN DERSE YAZILMA İŞLEMLERİ SIRASINDA  KREDİ ÜST SINIRININ SINIRSIZ OLARAK BELİRLENMESİNE ANCAK BU KAPSAMDA ÖĞRENCİLER DERS SEÇERKEN İLK DEFA YAZILACAĞI DERSLERDE ALT VE ÜST YARIYILLARDAN YAZILDIĞI DERSLERİ BİRBİRLERİYLE ÇAKIŞTIRMAMALARININ KABULÜNE,

16- “UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK” DERSİNİN 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDAN İTİBAREN 3 KREDİ 5 AKTS OLARAK SEÇMELİ DERSLER GRUBUNA ALINMASINA VE NOTUNUN AGNO’YA KATILMASINA, DERSİ BAŞARANLARA KATILIM BELGESİ VERİLMESİNE, BAŞARAMAYANLARIN DERSİ YENİDEN ALMASINA VEYA EŞDEĞER KREDİDE BAŞKA BİR SEÇMELİ DERS ALMASINA KARAR VERİLDİ.

 

25 Ağustos 2015
8523 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Merkez Kampüsü
34452 Beyazıt/Fatih-İstanbul
Tel: 0 (212) 440 00 00