İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi 2017-2018 akademik yılı mezuniyet töreni 6 Haziran 2018 günü gerçekleşti.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi 2017-2018 akademik yılı mezuniyet etkinliği 6 Haziran 2018 günü Beyazıt Merkez Yerleşkesi Bahçesinde gerçekleşti.

Öğrenci temsilcisi Hasan Tarık Yumuşak öğrenci arkadaşları adına konuşma yaptı. Hasan Tarık Yumuşak konuşmasına Fakülte tarihine vurgu yaptı ve öğrenci temsilcimiz Fakültemiz mezunlarına başarısına da vurgu yaptı. Hasan Tarık Yumuşak İÜ SBF mezunu olmaktan duyduğu gururu ifade ederek konuşmasını yetişmelerinde emekleri olan herkese teşekkür ederek tamamladı.

Öğrenci temsilcisini takiben İÜ SBF Mezunlar Derneği Başkanı Bülent Balkan ve ardından Siyasal Vakfı Başkanı Ünsal Sözbir öğrencilere hitaben birer konuşma yaptılar. Sn. Bülent Balkan konuşmasında Siyasal Bilgiler Fakültesi ekolüne vurgu yaptı. Sn. Ünsal Sözbir ise mezun öğrencilere Siyasallı olmanın bir mesuliyet getirdiğini belirtti.

Tören Fakülte Dekanı Prof.Dr.Ayşegül Komsuoğlu’nun konuşması ile devam etti. Sayın Dekanımız konuşmasında teşekkür dileklerinin ardından Fakültenin öğrencileri ile duyduğu gururu dile getirdi. Prof.Dr.Ayşegül Komsuoğlu konuşmasına SBF ile ilgili bilgi vererek devam etti.

Mezuniyet töreni sonrasında öğrenci ve velilerin katılımıyla üniversite yemekhanesinde bir iftar programı düzenlendi.