“Internationalisation at Home through Online Micro Masters and Virtual Mobility – (MASTER@HOME)” Erasmus+ Projesi Tamamlandı

Fakültemiz İşletme Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Ayşegül Özbebek Tunç ve Arş. Gör. Oya Zincir’in araştırmacı olarak görev aldığı ve Avrupa Birliği Erasmus+ Programı kapsamında 01.09.2018 - 31.09.2021 tarihleri arasında yürütülen “Internationalisation at Home through Online Micro Masters and Virtual Mobility – Turkey, Macedonia, Slovenia and Lithuania (MASTER@HOME)” adlı proje tamamlanmıştır. 

Öğretim üyelerimiz, proje çıktılarından biri olan uluslararası kitap Pearson Education Yayınevi tarafından “Entrepreneurial and Communicative Mind in Action” adıyla yayınlanana kitaba “A Reflexivity Based Assessment of Teaching Leadership and Innovation: An Evidence from Micro Masters Online Learning Program” bölümü ile katkı sundular. 

Proje, iki uluslararası micro-master programını geliştirmeyi ve uygulamayı amaçlayan çevrimiçi bir uluslararası eğitim projesidir. Proje kapsamında sunulan eğitim programları İstanbul Üniversitesi (Türkiye), Institute of Communication Studies (Macedonia), DOBA Faculty of Applied Business and Social Studies (Slovenia), ve Vytautas Magnus University (Lithuania) olmak üzere dört yüksek öğretim kurumu eğitimcileri tarafından oluşturulmuştur. Girişimcilik Ekosistemi ve İnovasyon Stratejileri ile Dijital İletişim ve Pazarlama modüllerinden oluşan proje girişimcilik, yönetim ve pazarlama alanlarında kariyerlerine yeni başlayanlar ve halihazırda çalışanların yanı sıra girişimcilik, iş, liderlik ve iletişim becerileri konularında kendini geliştirmeyi amaçlayan birçok farklı katılımcının dahil olduğu sanal bir ortam sunmuştur. Sanal hareketlilik ve işbirlikçi çevrimiçi öğrenme sayesinde farklı Avrupa ülkelerinden katılımcılar deneyimlerini ve kültürlerarası anlayışlarını zenginleştirme imkanı bulmuşlardır. Ayrıca, katılımcılar oyun tabanlı öğrenme sayesinde yaparak öğrenme kapsamında farklı konularla ilgili temel beceriler ve bilgiler kazanmışlardır. 

Proje detaylarına https://avesis.istanbul.edu.tr/proje/88f5c28f-4029-4465-9266-9bd4e68ab91b/internationalisation-at-home-through-online-micro-masters-and-virtual-mobility-turkey-macedonia-slovenia-and-lithuania websitesinden ulaşılabilir.